Bimetalové pilové pásy: výroba a využití pilových pásů

Bimetalové pilové pásy se dnes zcela běžně využívají ve strojních pásových pilách, tedy zařízeních, která slouží ke zpracování kovů a případně i dalších tvrdých materiálů. Pásové pily jsou stroji, které provádějí hladké řezy. Oproti jiným pomůckám a strojům je jejich hlavní předností to, že jsou schopny tyto řezy udělat s naprostou přesností, aniž by na materiálu vznikly nějaké nerovnosti a zuby. Pro správný výkon však v době pásové pily potřebují mít upevněný kvalitní pilový pás. Bimetalové pilové pásy jsou tím nelepším, co lze v současné době na trhu s těmito produkty zakoupit.

 


 

Bimetalové pilové pásy

Vlastnosti bimetalových pilových pásů na kov

Bimetalové pilové pásy na kov jsou vyráběny ze dvou druhů kovů, které mají různou roztažnost. Díky tomu jsou tyto pilové pásy během užívání ohebnější a pružnější, což však neznamená, že by v pásové pile příliš vibrovaly, což by byl velmi nežádoucí jev. Záleží samozřejmě na způsobu a kvalitě upnutí pásu v pile. Další předností, kterou se bimetalové pilové pásy na kov mohou pyšnit, je vysoká odolnost vůči mechanickému poškození. Častým problém u běžných pilových pásů totiž je, že dochází k vylamování jejich zubů a také jejich rychlému otupení. U bimetalových pilových pásů je však tento jev zmírněn, proto tyto pásy vydrží mnohem delší dobu, aniž by bylo zapotřebí je vyměnit.

 

Prodejce pilových pásů na kov

Pilové pásy na kov, a to nejen bimetalové, se dají pořídit v internetovém obchodě pilove-pasy.cz. Tento eshop nabízí špickové produkty, které splňují veškerá přísná kritéria a požadavky. Jsou vhodné jak do malých ručních pásových pil, tak i do velkých strojních pil, které se využívají v mnoha odvětvích průmyslu.

 
Přečtěte si více
 

Rubrika : Exteriér a zahrada Magazín bydlení

Poslat tuto nemovitost příteli!

Kontaktovat prodejce