Jak dobře položit vinylovou podlahu s profesionály

Pokud máme v plánu renovovat dům nebo byt, určitě nesmíme zapomenout na podlahu. Nebudeme přece mít novou kuchyň a ponecháme starou podlahu, která pamatuje mládí naší babičky. Dnešní trh nabízí mnoho možností, které nabízejí nejen kvalitní materiál, ale rovněž mnoho profesionálních firem, které nabízejí tyto služby.

Oblíbenost vinylové podlahy stále stoupá

Vinylové podlahy jsou oblíbenou volbou mezi majiteli domů, zejména v kuchyních a koupelnách. Syntetický příbuzný – linoleum a vinylové podlahy jsou voděodolné a velmi odolné proti mechanickému poškrábání. Univerzální materiál poskytuje dobrou trvanlivost za dostupnou cenu. Díky řadě pokroků ve výrobních technologiích, které byly v průběhu let zavedeny, jsou moderní vinylové podlahy atraktivní a hospodárné. Podle výrobců je vinylová podlaha téměř dokonalá. Vinylové podlahy mají velmi sofistikovanou výrobní technologii, a proto relativně nízké náklady. Vyrábí se lisováním pečlivě vybraných složek za tepla – zejména polyvinylchloridu, všech druhů pryskyřic, inertních plniv, křemenných třísek, stabilizátorů a změkčovadel.
Vinylové podlahy jsou často zaměňovány za linolea. Jsou ale podstatně vylepšeny a po celá desetiletí si vinylové podlahy rychle získaly na popularitě. Začala éra syntetických podlah. Během vytlačování drahých parketových podlah se vinyl stal jejich hlavním konkurentem na trhu.

Jaké vlastnosti vinyl má

Vinylové podlahy jsou každým rokem stále populárnější. Moderní výroba na bázi PVC může každoročně zlepšovat kvalitu těchto produktů. Takovou podlahu lze nejen snadno pokládat, ale jedná se rovněž o poměrně jednoduchou údržbu. Vysoce kvalitní vinylová podlaha má následující vlastnosti:
trvanlivost – vinylové dílce se například vyznačují jedinečnou vícevrstvou kompozicí, která poskytuje mimořádně dlouhou životnost
ekologická bezpečnost – moderní vinyl patří mezi materiály šetrné k životnímu prostředí, které nám umožňují pokládat vinylové podlahy i ve školách a školkách
antibakteriální ochrana – pokládka vinylové podlahy umožňuje minimalizovat počet bakterií a virů a také přispívá k dlouhodobým antimikrobiálním účinkům
různé provedení – lesklý, matný nebo strukturovaný povrch, díky čemuž si můžeme vybrat nejvýhodnější variantu designu pro každou místnost
široký teplotní rozsah – vinylové podlahy odolávají významným změnám teploty

Samotná pokládka

Máme několik možností pokládky vinylové podlahy. v prvé řadě je to celoplošné lepení, které je vhodné zejména do velkých objektů. Tady se vinyl pokládá většinou v rolích na čistý, hladký, bez nečistot a hlavně rovný podklad. Může to být třeba beton, ale musíme použít speciální lepidlo k tomu určené. Co se týká samolepících dlaždic, tak ty jsou opatřeny na spodní straně speciální lepící vrstvou, která je před použitím chráněna ochrannou fólií. Pak můžeme vinylovou pokládku položit také zaklikávacím způsobem, který je známý zejména u laminátové plovoucí podlahy.

Spolehlivá firma

V případě, že bychom chtěli mít podlahu opravdu dokonalou a takovou, která by nám sloužila ještě mnoho let, měli bychom oslovit profesionální firmu, která se těmito službami zabývá. Nejenže mají odborné zkušenosti, ale také vědí, jak svou práci dělat dobře a zodpovědně. V mnoha případech nám také dobře poradí, jaká podlaha je pro náš objekt či místnost vhodná.

 
Přečtěte si více
 

Rubrika : Interiér

Poslat tuto nemovitost příteli!

Kontaktovat prodejce