Jak na levnější elektřinu?

V poslední době se stále častěji v médiích hovoří o možnosti srovnání cen elektřiny. Jaký to má pro domácnosti význam a je vůbec praktické si toto srovnání provést? O tom následující řádky. Srovnání cen elektřiny v současné době nabízejí vybrané internetové portály. Jedním z nich je také web ZměnaDodavatelů.cz Tento web slouží k tomu, abyste si jako majitelé domácnosti mohli jednoduše a rychle zjistit, zda za elektřinu neplatíte zbytečně vysoké částky. Levnější elektřinu vám totiž za určitých okolností může nabídnout jiný dodavatel nežli ten, u něhož máte smlouvu o dodávkách elektrické energie sjednanou nyní. V České republice dnes působí více než dvě desítky společností, které se zabývají dodávkami elektřiny do domácností. Některé z nich sice fungují jen na regionální bázi, nicméně většina z nich má celorepublikovou působnost. Zejména novější společnosti se snaží nastavit ceny energií pro své zákazníky tak, aby jim byly schopny nabídnout co nejvýhodnější podmínky.

 


 

Levnější elektřinu si můžete zajistit z pohodlí domova

Ptáte se, jak na levnější elektřinu? Je to poměrně jednoduché. Nemusíte se obávat toho, že byste stály dlouhé fronty na úřadech a na pobočkách dodavatelů. Stačí si provést zmíněné srovnání cen elektřiny, na základě něhož zjistíte, zda za elektřinu neplatíte příliš. V opačném případě vám bude nabídnuta alternativa v podobě jiného dodavatele, který ve vašem regionu působí. Následně pak můžete provést změnu dodavatele, a to online.

 

Výše úspor při změně dodavatele

Změna dodavatele elektřiny se může projevit velmi pozitivně, neboť dojde k tomu, že si zajistíte nemalé finanční úspory v domácnosti. Bydlíte-li v klasické české průměrné domácnosti, kde vaříte či vytápíte elektřinou, pak může změna dodavatele elektřiny přinést roční úspory v řádech tisíců korun, od 1.000 Kč až po zhruba 3.000 Kč, což jistě není zanedbatelná částka.

 
Přečtěte si více
 

Rubrika : Finance, peníze, půjčky Magazín bydlení

Poslat tuto nemovitost příteli!

Kontaktovat prodejce