Jak na pronájem bytu bez provize

Potřebujete pronajmout byt? Chcete se vyhnout provizi realitní kanceláři? Zaujaly vás byty k pronájmu bez provize? Chcete se dozvědět, jak realizovat pronájem bytu bez realitky? Vlastníte byty Olomouc? Potřebujete je pronajmout? V dnešní době je to naštěstí poměrně snadné. Stačí využít nezměrné možnosti internetu.
 


 

Byty k pronájmu bez provize řádně ukliďte, nejlépe také čerstvě vymalujte a vybavte novým nábytkem, nafoťte a vystavte svůj inzerát na co nejvíce inzertních portálů. Pronájem bytu bez realitky začněte také sestavením kvalitní nájemní smlouvy. Nejlépe vše přenechejte zkušenému právníkovi. Mezitím můžete shánět nové nájemníky i mezi přáteli, rodinou a známými. Není nad spolehlivé včas platící a slušné nájemníky. A co vše by měla nájemní smlouva obsahovat?

Pozor na nájemní smlouvu

Žádný pronájem bytu Olomouc se rozhodně neobejde bez kvalitní nájemní smlouvy. Každý pronájem bytu bez realitky spadá pod Občanský zákoník, který definuje některé mantinely týkající se nájemní smlouvy. Smlouvu uzavřete vždy na dobu určitou, například na rok či dva, dohodněte se na kauci, ze které je možné hradit větší opravy a nedoplatky. Kauce může dosahovat maximálně tří měsíčních nájmů. Byty k pronájmu bez provize vyžadují pravidelnou platbu záloh na vodu, plyn a další služby. Domluvte se na výši pravidelných záloh a na ročním vyúčtování, aby se vám nestalo, že budou nájemníci rok plýtvat vodou i elektřinou a při vyúčtování za předchozí rok již nebudou k zastižení. Pravidelně tedy kontrolujte spotřebu elektřiny, vody, plynu i tepla. Sjednejte si placení nájemného v hotovosti, současně tak můžete zkontrolovat stav bytu. Domluvte se na pokutě za pozdní platbu nájemného a dohodněte se, kdo bude hradit drobné opravy. Požadujte uvedení všech osob, které byt obývají a ošetřete registraci trvalého bydliště.

 
Přečtěte si více
 

Rubrika : Byt Magazín bydlení

Poslat tuto nemovitost příteli!

Kontaktovat prodejce