Jak si pronajmout spolehlivý užitkový vůz

Města a naše společnost se rychle vyvíjejí a tak i v průmyslu nebo v rámci podnikání se neobejdeme bez auta. Když k tomu připočteme ještě případ, že se nám najednou naše auto porouchá a my se ocitneme v situaci, kdy je potřeba rychle jednat a rozvést zboží nebo materiál, je určitě pronájem užitkového vozidla optimálním řešením pro danou situaci.

Pronájem dodávky

Zapůjčení dodávky nám umožní získat auto, které je nezbytné pro rozvoj našeho podnikání, bez velkých finančních investic. Nemusíme si tedy hned dodávku kupovat, je to velká finanční investice, kterou hlavně hned ze začátku našeho podnikání nemáme. Pronájem dodávky je řešení, kterým rychle splníme všechny povinnosti a můžeme vůz používat i nadále, než si třeba pořídíme vlastní vozový park.

Krátkodobý nebo dlouhodobý pronájem

Autopůjčovny nám nabízejí služby v podobě krátkodobého pronájmu vozidel, kdy je možné si dodávku zapůjčit třeba jen na jeden den nebo na víkend. Je to zhruba doba, za kterou si spolehlivě můžeme odvést nábytek, který jsme si právě koupili nebo se v klidu můžeme přestěhovat do druhého města. Dlouhodobý pronájem je sjednávám až na dobu 60 měsíců a je velmi hojně využíván zejména právě začínajícími živnostníky a malými firmami.jde o tzv.operativní leasing, kdy měsíčně splácíme nájemné. Po celou tu dobu máme nárok na výměnu vozu v případě, že se vyskytne porucha. Po uplynutí doby pronájmu můžeme smlouvu prodloužit a máme tak nárok na vůz nový.

Dodávka versus přívěsný vozík

Jestliže bychom měli srovnat tyto dvě možnosti převozu nákladu, tak jednoznačně vítězí dodávka. Proč? Dodávka je daleko prostornější než přívěsný vozík, vleze se tam tedy více zboží nebo větší náklad. Ten je také v dodávce dobře kryt před nepříznivým počasím, takže se nemusíme obávat, že nám materiál nebo zboží promokne. A v neposlední řadě se v případě dodávky lépe vozidlo řídí.

Bezpečně a dobře uložený náklad

Tady musíme dávat také pozor na to, abychom náklad, který chceme převést, byl dobře připevněn. Budeme mít tak jistotu, že se nám nepoškodí a neuvolní. Jen málokdo ví, že zhruba třetina dopravních nehod je způsobena právě špatně připevněným nákladem. K upevnění nákladu slouží speciální popruhy nebo kotvící kolíky.

Bez platného dokladu to nejde

K tomu, abychom si mohli takovou dodávku zapůjčit, je potřeba mít samozřejmě platný řidičský a občanský průkaz. Mnohé autopůjčovny mají také podmínku, aby nájemce, tedy řidič, měl více jak 23 let. Nesmíme zapomenout také na vratnou kauci, kterou je potřeba zaplatit. Některé podmínky se mohou zdát přísné, ale to pomáhá předcházet dopravním nehodám, které jsou často způsobeny mladými a nezkušenými řidiči. Pokud si nejsme jisti, je tu i možnost si pronajmout auto s řidičem.

 
Přečtěte si více
 

Rubrika : Finance, peníze, půjčky

Poslat tuto nemovitost příteli!

Kontaktovat prodejce