Jak vyčistit koberec

Pokud máme doma koberec a k tomu ještě domácí mazlíčky, máme tady úkol, který je vhodný pro odbornou firmu, protože čištění koberců od nečistot a například moči od domácích mazlíčků není zrovna to, s čím bychom si jednoduše poradili. Tyto nehody se zkrátka stávají, ale koberci to zrovna neprospívá.

Jak tedy na zvířecí moč?

Je zásadní rozdíl při odstraňování zaschlé nebo čerstvé zvířecí moči. Obojí je ale velmi nepříjemné a co si budeme povídat, dost nepříjemně zapáchá. Tady je každá rada drahá, protože se stává, že nám mazlíčci znečišťují koberec opakovaně. Je to o návyku, ale pokud se to stane, musíme koberec dokonale vyčistit. Profesionální firmy, které se přímo zabývají čištěním čalounění a koberců, mají nejen speciální prostředky, které spolehlivě pomohou tyto nehody odstranit, ale mají i kvalitní a výkonnou mechanizaci. Pouhým vyluxováním se tento problém bohužel neodstraní a v případě zvířecí moči nepomůže ani suchá metoda čištění.

Hloubkové extrakční čištění

Jako spolehlivou metodou na tyto nehody od domácích mazlíčků profesionální firmy doporučují především hloubkové čištění, které se provádí mokrou cestou. Speciální čistící prostředky jsou také šetrné nejen právě ke kobercům, ale i k životnímu prostředí a jsou samozřejmě zdravotně nezávadné.
Ovšem pozor na složení materiálu koberce. Vlněný koberec nebo koberec z jiného přírodního materiálu nesnese vodu, takže tady si odborníci musejí poradit i s touto překážkou. Ovšem nemusíme se obávat. Dlouholeté zkušenosti odpovídající firmy a jejich odborníků jsou jistě k nezaplacení, neboť praxe jim zřejmě ukázala ta nejlepší možná řešení.

Skvrny od krve či kávy

I tyto malé nehody se mohou stát každému. Koberec politý kávou, červeným vínem či potřísněný kapkami krve není žádná pohroma a nemusíme panikařit. Pokud se jedná o čerstvé skvrny a skvrnky, které nejsou nijak velké, nejedná se o nic dramatického a můlžeme se pokusit tyto malé nehody odstranit sami. Babských rad je na internetu spousta. Ovšem pokud máme koberec skvrnitý od kakaa a jiných nehod, které jsou ale zaschlé, moc s tím asi nenaděláme. I tady je třeba se obrátit raději na odbornou úklidovou firmu, protože naše neodborné zkušenosti by mohli koberci nejen uškodit, ale mohli bychom koberec nenávratně znehodnotit, a to by byla přece škoda.

Údržba koberců

Koberce zdobí naše domovy již po staletí a jistě se vyplatí také o ně dobře a hlavně správně pečovat. Klasické luxování je sice účinné, ale v případě, že máme doma nějaké to zvířátko, musíme čistit koberec určitě častěji. Čištění koberců by se mělo hloubkově provádět samozřejmě dle potřeby, ale postačí i 3x do roka. Koberec nejen oživíme, ale rozzáříme i jehi zašlé barvy a provoníme.

 
Přečtěte si více
 

Rubrika : Rekonstrukce

Poslat tuto nemovitost příteli!

Kontaktovat prodejce