Malování bytu nebo domu

Malování představuje složitější proces , který ovšem ve výsledku může být přímo dokonalý. Pokud ovšem budeme dodržovat všechna pravidla správného malování. Také na to nemusíme být sami, ale o pomoc můžeme požádat profesionální odbornou firmu, která má tohle všechno v malíčku.

Musíme být na všechno připraveni

Nejprve se musíme rozhodnout, jaký odstín barvy si vybereme. Výběr odstínu je ovlivněn mnoha faktory. Klíčovým faktorem je účel místnosti. Další faktory ovlivňující výběr barvy jsou následující:

 • lesklé a matné barvy vypadají úplně jinak, i když jsou natřeny ve stejné barvě
 • matný nátěr je nejvhodnější pro pokoje s klidnou atmosférou, zatímco lesklé vypadají skvěle v místnostech s vysokou vlhkostí, například v koupelnách a kuchyních
 • osvětlení místnosti je také důležité, v závislosti na umělém nebo přirozeném světle se může design stěn lišit
 • pro malé místnosti by měly být zvoleny světlé odstíny, které přispívají k vizuálnímu rozšíření prostoru. Pokud máme velké místnosti, pak jediným omezujícím faktorem je naše představivost a fantazie
 • do ložnice je vhodné zvolit uklidňující barvy a v případě úzké, ale dlouhé chodby se o barvách raději poraďme s profesionály
 • Barvy v ložnici

  Vzhledem k těmto výše uvedeným faktorům si můžeme vybrat optimální složení, které skryje všechny nedostatky stěn. Ložnice je klidovým a odpočinkovým místem pro všechny. barvy by proto měly být jemné a uklidňující. není to místnost, kde se pořádá párty, protože například jasné barvy dráždí oči.
  To však neznamená, že je nutné zvolit pouze tmavé a ponuré barvy. Stěnu je možné vymalovat vtipnými a živými odstíny. Pozornost si zaslouží i geografická poloha místnosti. Pokud jsou okna umístěna na západní nebo severní straně, doporučuje se použít světlou paletu barev: béžové, narůžovělé, světle šedé nebo pastelové odstíny. Pokud mají okna výhled na východní nebo jižní stranu, kde slunce osvětlí ložnici, zkusme vymalovat stěny v chladných barvách, například modré, modré, fialové, zelené nebo podobné.

  Základní pravidlo malování

  Ovšem každá práce má svá pravidla, aby se výsledek podobal našim představám a tak malování není ani v tomhle směru výjimka. jestliže chceme tedy mít dokonalý a moderní interiér, musíme před malováním stěny na tuto akci dobře připravit. Stěny jsou zašlé, popraskané nebo plné dírek a jiných nedokonalostí, které je třeba odstranit. Také starý nátěr musíme seškrábat. Pokud bychom všechny tyto nedokonalosti podcenili, mohlo by se stát, že by se nám barva po několika dnech nebo dokonce hodinách jednoduše sloupala a práce by tím byla úplně zbytečná. Také konzistence barvy by měla být dobře připravená, ani řídká ani hustá. Nátěr je pak nutný opakovat alespoň ve dvou vrstvách.

  Módní trendy

  Pokud máme ale stále pocit, že těm stěnám něco chybí, můžeme zapojit fantazii. V dnešní době je velmi populární kombinace malby a tapety. Ta je velmi působivým doplňkem jednobarevných místností. Ovšem do popředí se dostávají dávno zapomenuté plastové válečky se vzorem. Jejich éra je sice dávno pryč, ale dnešní moderna touží po něčem, co by dokázalo náš byt zkrátka oživit. tyto válečky mají různé vzory, které prakticky nahrazují již zmíněné tapety.

   
  Přečtěte si více
   

  Rubrika : Byt Dům

  Poslat tuto nemovitost příteli!

  Kontaktovat prodejce