Renovace starých parket

renovace parket Praha

Parketová podlaha je považována za jednu z těch nejluxusnějších a nejatraktivnějších. Je to dáno její dokonalou strukturou, která je ve všech směrech atraktivní a dokonalá. Přírodní materiál je šetrný k životnímu prostředí a poskytuje své služby po mnoho let. V průběhu času se však povrch parket určitě změní a parkety jsou spíše zašedlé a potřebují pomoc. Jak tedy obnovit jejich původní krásu?

Renovace

Parkety se dají dobře zrenovovat a není tedy třeba radikálně měnit celou podlahu. Dřevěná podlaha je vskutku velmi atraktivní a je také pevná. Má vynikající tepelně izolační vlastnosti a je velmi příjemná na dotyk. Parkety představovaly v historii také velmi významnou roli při budování šlechtických sídle, protože i dnes se můžeme kochat jejich dokonalostí, krásou a zpracováním. Můžeme tak obdivovat skvělou propracovanost tehdejších mistrů. Renovace parket se může uskutečnit v případě, že podlaha není nikterak vlhká, nevykazuje stopy hniloby a podobně. Jestliže najdeme několik dílů, které je opravdu potřeba vyměnit, stačí, když poškozené parkety vyloupneme a podklad dobře vyčistíme, vyrovnáme a můžeme novou parketu jednoduše nalepit zpět.

Kdy je renovace zbytečná

Existuje několik situací, kdy provedení renovace parket nedává smysl, ztrácíme tím jen čas a úsilí. Jde zejména o vlhké parkety, které mohou samozřejmě vykazovat stopy hniloby a jiných mikroorganismů, parkety mohou být nenávratně poškozeny v celé místnosti a jiné nedokonalosti.

Práce odborníků

Musíme si ale uvědomit, že renovace dřevěných parket není věc jednoduchá. Neděláme to každý den a tak jsme v tomto směru laikové,takže bychom takovou renovaci měli nechat na odbornících. Trh služeb dnes nabízí široký výběr spolehlivých a prověřených firem, které mají ve svém portfoliu nejen stavební práce, interiérové úpravy, ale i pokládku podlah a jejich renovaci. Tyto firmy disponují rovněž kvalitními a výkonnými bruskami, průmyslovými vysavači a jiným technickým nářadím, které ke své práci samozřejmě potřebují. ne jinak tomu je i s mnohaletými zkušenostmi, které jistě využívají také v praxi.

Co vše je při renovaci parket potřeba

Nejdříve se musí celá místnost vyklidit, abychom měli dostatek prostoru na renovaci. Pak můžeme přistoupit k samotné renovaci, kdy je nutné celou plochu místnosti dobře vybrousit. Odstraníme tak starý lak, nátěr, ale i nečistoty. Parkety dostanou úplně jiný nádech, mají jiný odstín, který nakonec můžeme přizpůsobit svému interiéru.
Po broušení zjistíme, zda je potřeba některé dílce zcela vyměnit za nové, jestliže jsou například hodně popraskané. Jednoduše se mohou vyloupnout a nahradit novou parketou. Povrch ale musí být vyrovnaný, rovný a čistý. Ostatní nedokonalosti parketové podlahy můžeme snadno odstranit jednoduchým způsobem a to je tmelení. Zde nám bude k tomu nápomocný speciální tmel na tyto účely. Můžeme jej nanášet celoplošně nebo jen na postižená místa. Po dokonalém zatvrdnutí můžeme parkety opět vybrousit, tentokrát do hladka, abychom měli konečnou vrstvu hladkou a vyrovnanou.

Povrchová úprava parketové podlahy

Lak umožní prodloužit životnost parketové podlahy, jeho průhledná struktura nám poskytne příležitost obdivovat přirozenou krásu dřeva po dlouhou dobu. Navíc je lakování ale i voskování ochranným filmem povrchu parket a tak je chrání před poškozením.

 
Přečtěte si více
 

Rubrika : Rekonstrukce

Poslat tuto nemovitost příteli!

Kontaktovat prodejce