Sauna jako skvělý způsob pro realaxaci

Již dlouho je známo, že lidé chodí do sauny nejen pro potěšení, ale i pro léčebné účely. Otevřenými póry pod vlivem páry a horkého vzduchu se tělo očistí od škodlivých látek. Finská sauna má dlouholetou tradici a je jednou z nejoblíbenějších. Finové se dožívají vysokého věku a mohou se pochlubit také svým pevným zdravím. V této zemi patří sauna k tradici a můžeme ji vidět skoro v každém domě. Finové považují pravidelnou návštěvu sauna za dokonalý rituál.

Finská sauna jako dokonalý odpočinek

Finská sauna je známá svými vlastnostmi, takže její návštěva není jen dobrý odpočinek, ale také uvolnění, odbourání stresu a upevnění zdraví. Sauna je vhodná pro všechny, kdo si chtějí odpočinout a uvolnit své napjaté svaly, kdo si chce jen trochu odpočinout od každodenního stresu a načerpat sílu na další den. Horký vzduch působí dobře na naše dýchací cesty a tak se doporučuje pobyt v sauně těm, kdo má zdravotní problémy s dýchacími cestami nebo trpí astmatem. Ovšem nejen toto je pozitivum sauny. Uvolnění svalstva a prokrvení našeho mozku jsou další důvody, proč bychom si měli saunu dopřát alespoň jednou týdně. Sauna je také účinným způsobem, jak se zbavit celulitidy. Takže to ocení zejména ženy. Ale i tím, že se v sauně naše tělo dokonale potí, vyplavuje z těla škodlivé látky, pokožka se stává jemnější a hladší. Průtok krve na povrch kůže stimuluje tvorbu kolagenu, což znamená, že vaše pokožka zůstane pružná po mnoho let a vrásky a další známky stárnutí kůže se objeví mnohem později. V důsledku toho můžeme konstatovat, že finská sauna není luxus nebo snobství, ale přináší opravdu velké zdravotní výhody.To je jistě velmi příznivá zpráva, kterou můžeme obohatit ještě o další pozitivum. Pokud bojujeme s váhou, je sauna vhodným partnerem pro naši snahu zhubnout. Samozřejmě nemůžeme očekávat, že když budeme chodit do sauny každý den, že zhubneme 20kilogramů.

Pro koho sauna není

Lékaři nedoporučují návštěvu sauny lidem, kteří trpí určitými kožními onemocněními, ekzémy, nebo s příliš citlivou pokožkou, protože návštěva sauny může zhoršit průběh onemocnění či způsobit nepříjemné komplikace. Nezapojujme se do sauny s jinými chronickým onemocněním, alespoň bez předchozí konzultace s odborníkem. Jistě bychom se sauně měli také vyhnout, pokud jsme si právě dali knedlo, vepřo, zelo nebo vypili několik skleniček vína. S pocitem těžkého žaludku a v podnapilém stavu bychom si pobytem v sauně mohli jen ublížit. Také těhotným ženám v prvních třech měsících se sauna nedoporučuje. Je to ovšem individuální a tak vše bychom měli nejlépe konzultovat s lékařem.

Odpočívám, odpočíváš, odpočíváme

Jak už bylo řečeno, finská sauna je nejlepším místem k odpočinku, relaxaci a zaměření na zdraví. Všechni uznávají, že sauna je vhodná pro zdraví a celkový stav. Procedura saunování zmírňuje stres a zlepšuje kvalitu spánku. Sauna je místem fyzické a duševní očisty. Tam, myšlenky a tělo nacházejí dokonalou harmonii. Ideální, skutečný požitek ze sauny pochází ze všech smyslů, včetně vůní, pocitů a vizuálního aspektu.

 
Přečtěte si více
 

Rubrika : Exteriér a zahrada

Poslat tuto nemovitost příteli!

Kontaktovat prodejce