Stahování bytu

Celý byt je vzhůru nohama, nic nemáte pohromadě a vždy to, co právě potřebujete, je přesně v jiném bytě, jak se právě nacházíte. Absolutní chaos ve spojení s velkou únavou, takže si nakonec ani nestíháte užít ten fakt, že máte nový byt a měli byste se těšit z této chvíle. I přesto však můžete sesbírat několik tipů, které vám usnadní blížící se dny a udělají stahování příjemnějším.
 


 

Značkujte a třiďte

Když pro vás není až chorobné značení a třídění něčím blízkým a díváte se na tyto lidi s povážlivým pohledem, odhoďte prozatím všechny předsudky. Místo toho si raději povšímajte jejich přístup k pořádku a snažte se to přenést i do stahování. Pořiďte si velké krabice, na které vždy poputuje název místnosti a popis věcí, které se tam nacházejí. Zcela vám postačí krátké hesla jako „knihy“, „věci z hnědé poličky“, „kosmetika“.
 
Důležité je neházet si věci jedno přes druhé, jak vám to přijde pod ruku, jinak se z toho při vybalování zbláznit. Oblečení si ukládejte do cestovních tašek, kde se vám tak nezmačká.
 
Velmi oblíbené jsou i bedýnky, jenže při nich musíte počítat s tím, že se vám v nich věci zašpiní a budete muset všechno mýt. Uzavřená krabice vám je ochrání před prachem a špínou.
 

Od nejdůležitějších k méně podstatným

Přesun z jedné domácnosti do druhé trvá často několik dní. Abyste jen tak nesmyslně nepobehovali po bytě, určitě si nějaké priority. Nejprve si přeneste tašku s oblečením, které jste si vyhradily pro následující dny. K tomu přidejte nezbytnou kosmetiku, po ruce mějte i nějakou agendu, kterou vám bude třeba například kvůli práci. Nezapomeňte také na nějaký kuchyňské nádobí, jinak se může snadno stát, že se budete muset dělit o jeden talíř, pokud se dostanete k celé soupravě. Seřaďte si takto krabice podle důležitosti, abyste neměli nový domov plný ozdobných drobností a zbytek musí čekat na to, pokud je vyložíte.
 

Udělejte si systém

Právě teď vám přijde vhod třídění do krabic. Do nového bytu nejprve přeneste nábytek. Až když ho budete mít rozestavěný, začněte nosit jednotlivé věci. Jinak se budete poneviera pomezi nepořádek a nebudete vědět ani to, kde máte hlavu. Nyní si udělejte systém v jejich přesunu. Rozdělujte jednotlivé krabice podle místností a pokud je to možné, přiložte je vždy ke skříním, kde je budete vykládat. Pak už budete pohodlně přecházet od jednoho místa k druhému a vykládání vám půjde rychle od ruky.
 

Vyhazujte nepotřebné

Snažte se nepřenášet zbytečně to, co už léta nepoužíváte. Při balení postupujte s rozvahou. Nebalte vše, co vám přijde pod ruku, ale vyhazujte rovnou i to, co už nebudete potřebovat. Do nového bytu přece nechcete natahovat tolik nesmyslů a od začátku si zahltit jeho prostory tím, co má být už dávno vyhozené. Pokud jste některé věci nepoužívali více než dva roky, nebo jsou již staré, opotřebované a máte je v poličce víceméně z nostalgie, nebojte se udělat rázný konec a zbavte se toho.
Dobrý přítel k nezaplacení
 
Každý z nás by byl rád soběstačným, aby nemusel otravovat nikoho jiného. Stahování však bude řádným zaberákom na vaši kondičku.
 
Stačí už jen to, pokud úplně všechno sbalit do tašek a krabic. A to ještě jen přichází hlavní část v podobě přesunů těžkých kusů nábytku a všech věcí z vašeho bytu. Raději tedy poproste nějaké kamarády, kteří vám budou určitě nápomocni. Ať už přijdou s autem a nebudete se muset tolikrát obracet s tím svým, nebo umyje veškerý prach a nečistoty, abyste se mohli věnovat jen ukládání všeho do skříní, jejich vstřícnost vám určitě přijde vhod.
 

Pokud jste zoufalí, hledejte specializované firmy

Pokud jste časově a pracovně natolik zaneprázdněni, že si nemůžete dovolit tak dlouhý výpadek, vyhraďte si ve vašem rozpočtu pár eur navíc. Informujte se o službách firem, které vám nejen převezou, ale i přenesou jednotlivé kusy nábytku z bytu do auta. Dejte si takto přepravit zejména ty větší ao zbytek se už postaráte vy. Ušetříte tak mnoho času av podstatě když se vrátíte dříve do práce, peníze se vám i tak vrátí zpět.
 

Neupratujte dokola

My ženy máme rady pořádek a milujeme pocit z krásné uklizeného bytu, který voní novotou. Bez rozumu tak otíráme dokola prach a neuvědomujeme si, že to děláme zbytečně.
 
Pokud budou všechny věci vyložené, stále nám budou sedat nečistoty a stále se něco zašpiní. Vymyjte si proto jen vnitřní prostory skříní a ty vnější nechte úplně na konec, když si všechno vyleštíte a dokonale uklidíte.
 
frontdoor-cz

 
Přečtěte si více
 

Rubrika : Byt Rekonstrukce

Poslat tuto nemovitost příteli!

Kontaktovat prodejce