Výběr lokality

Jakkoliv to zní zvláštně, místo kde bydlíme ovlivňuje náš životní styl. Lokalita ve které chceme žít se svou rodinou totiž přímo ovlivňuje sociální kontakty které si naše rodina buduje. Ve zkratce se pokusíme nastínit několik tipů k zamyšlení zda lokalita o níž uvažujete je skutečně ta pravá s ohledem na vaše potřeby.
 


 

Určitě si své priority

Je v blízkosti infrastruktura kterou běžně využíváte? Zkuste si na papír napsat seznam činností, které běžně provádíte v průběhu týdne. Rychle zjistíte, kde pravidelně chodíte a tedy co reálně od lokality požadujete. Sport, knihovna, kino, supermarket, kostel – to je jen několik možných potřeb. Zvažte, jak daleko budete muset cestovat, abyste se mohli věnovat vaší časté činnosti pokud byste koupili nemovitost v této lokalitě.
 

Nemyslete jen na sebe ale i na své děti

Pokud máte děti, jednoznačně musíte řešit existenci různých škol v okolí. Pokud děti nemáte, vězte, že tento faktor výrazně ovlivňuje hodnotu nemovitostí z pohledu atraktivity lokality. Obecně zvažte při výběru lokality skutečnost, že koupenou nemovitost bude využívat i vaše rodina. Kupujte s předpokladem dlouhodobého užívání. Pokud zvažujete spíše investiční charakter nákupů, zjistěte si jaký je trend prodejnosti a cen nemovitostí ve vybrané lokalitě. Pomůže vám návštěva místní realitní kanceláře.
 

Kriminalita je tabu

Navzdory nedostatečným veřejným informacím zkuste zjistit, jak je to s kriminalitou v okolí vašeho budoucího bydlení. Ptejte se nejen na množství trestných činů ale zajímejte se io druh těchto trestných činů. Vždyť každý chce aby jeho rodina byla v bezpečí.
 

Bude tam dost práce?

Je předpoklad dobrého ekonomického rozvoje širšího okolí lokality kde chcete bydlet? Toto je důležité, pokud hledáte bydlení vzdálenější tomu dosavadnímu. Klidné a klidné lokality bohužel ne vždy zajistí obživu obyvatelům. Ujasněte si své priority na delší období a rozhodujte se na základě nich. Zkuste zjistit jaké jsou plánované investice v regionu. Míra nezaměstnanosti také řekne své.
 

Kde zjistit takové informace?

Odkud tyto informace čerpat? Prohlédněte si detailní statistiku konkrétních obcí na naší stránce (ve volbě konkrétního inzerátu nemovitosti). Zjistíte tam nejen počet nezaměstnaných, zda existuje v obci kanalizace, počet lidí v produktivním věku, existenci škol nebo lékařských ordinací ale i přítomnost kostelů či čerpacích stanic PHM. Tento jedinečný statistický software je dostupný pouze u nás na www.realitor.sk, přičemž umožňuje pohodlné porovnání údajů dvou vámi vybraných obcí. Snadno tak zjistíte zda je v obci kde si chcete koupit chalupu pošta nebo koupaliště a pod.
 

Realita je realita

Pokud jste již do svého „hledáčku“ dostali užší výběr lokalit, obujte si boty a dejte se na dlouhé procházky po těchto místech. Slunný a teplý den vám umožní prohodit pár slov s možnými budoucími sousedy. Sledujte ruch v ulicích v pracovních i volných dnech. Jsou ulice čisté nebo zanedbané? Jaké jsou vaše pocity a dojmy?

 
Přečtěte si více
 

Rubrika : Magazín bydlení Reality

Poslat tuto nemovitost příteli!

Kontaktovat prodejce