Vychytávky, které usnadní stěhování

Nezáleží na tom, zda budete stěhovat celý dům, byt nebo jen několik věcí. Vždy jde o něco, co zabere hodně času a také to vyžaduje spoustu trpělivosti. Proto jsme pro vás připravili několik tipů, jež by vám vaše stěhování mohly usnadnit.

Objednejte si firmu alespoň měsíc dopředu

O tom, že se budete stěhovat jistě nevíte pouhý den předem. Stěhování není záležitostí deseti minut, proto byste měli vše plánovat i zařizovat postupně. Nenechávejte nic na poslední chvíli a termín si u stěhovací firmy zařiďte alespoň jeden měsíc dopředu. Jinak by se vám mohlo stát, že bude mít firma na vámi vybraný den plno. U předstihu navíc budete mít více variant výběru. Nikdy nespoléhejte na to, že vám se vším pomůže kamarád. Vždy se může něco pokazit.

Vše si spočítejte

Možná si myslíte, že vás stěhování svépomocí vyjde levněji. To však nemusí být pravda. Zamyslete se nad tím, kolik peněz vás budou stát obalové materiály, benzín – i přátelům určitě nějak poděkujete. Naopak u stěhovací firmy máte vše v ceně. Nehledě na to, že vám to usnadní stěhování těžkých věcí, kam patří například i knihovna.

Věci si dejte na jedno místo

Vše, co si sbalíte, se snažte skladovat na jednom místě. Ideálně v jedné místnosti, kterou zrovna nevyužíváte. Nebudete mít zmatek v tom, co ještě musíte balit. Pokud nemáte žádnou místnost, kam věci uskladnit, můžete využít ložnici, kde je potřeba jen postel. Určitě nechcete žít třeba měsíc mezi krabicemi.

Postupujte systematicky

Jako první balte drobnosti, které nebudete potřebovat. Patří sem různé dekorace a drobnosti do domácnosti. Balte je do novinového papíru i bublinkové folie. Některé věci můžete schovávat i mezi oblečení.

Co s knihovnou

Rozmontovat a poté znovu smontovat knihovnu může být práce i na několik hodin. Proto jistě oceníte pomoc ve formě stěhovací firmy. Na vás bude všechny knihy sbalit do krabit, pořádně je popsat a poté nechat práci na profesionálech, kteří budou mít vše hotovo během chvilky.

Vše si dobře popište

Poté, co se přestěhujete, nechcete běhat mezi krabicemi a hledat, kde je oblečení a kde zase nádobí. Proto si všechny krabice pečlivě popište. Napište, do které místnosti patří a také to, co přesně v nich je. Krabice pak umisťujte rovnou tam, kam patří, abyste je někde neskladovali půl roku. Navíc si ušetříte další přenášení.

Ohlaste těžké předměty

Pokud budete potřebovat přestěhovat i těžké předměty, které mohou mít i několik set kilogramů (například klavír), nahlaste to stěhovací firmě. Díky tomu na vás bude firma připravena a zvolí pro vaše stěhování ideální vozidlo i proškolené pracovníky.

Zabalte si to, co budete potřebovat

Vybalování přestěhovaných věcí z krabic zabere také nějaký ten čas a je nereálné to stihnout za jeden den. Proto si do krabic či cestovního kufru sbalte i to nejnutnější na několik dní, než vše vybalíte. Určitě se nechcete přehrabovat ve věcech, kde co najdete. Sbalte si nějaké oblečení, jídlo, hygienické potřeby – představte si to jako balení na dovolenou.

Co se spotřebiči?

Při stěhování spotřebičů myslete hlavně na troubu a lednici s mrazákem. Z trouby vytáhněte plechy, které by ji mohly poškodit. Pokud stěhujete v zimě, můžete nechat mrazák tak, ale jestli v létě, raději jej odmrazte, aby voda nezničila jiné věci.

 
Přečtěte si více
 

Rubrika : Magazín bydlení

Poslat tuto nemovitost příteli!

Kontaktovat prodejce